Monika Bednarek

Pedagog, neuroterapeuta

Jako profesjonalista od przeszło 14 lat zajmuje się dziećmi ze spektrum autyzmu, z zaburzeniami emocjonalnymi, poznawczymi, neurologicznymi. Tworzy i realizuje Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne (IPET), dostosowując metody pracy do możliwości podopiecznych. Dysponuje także kompetencjami w zakresie komunikacji alternatywnej (PECS) i wspomaganej (AAC).

Posiada wiedzę i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu treningu neurofeedback (NFB) u osób ze spektrum autyzmu, z zaburzeniami emocjonalnymi oraz trudnościami w zachowaniu. W ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi prowadziła warsztaty dla studentów z zakresu podstaw metody EEG Biofeedback. Jednocześnie nie ustaje w ciągłym pogłębianiu i poszerzaniu swojej wiedzę z zakresu metody neurofeedback.

W CDTiN „Neuronek” prowadzi trening EEG Biofeedback oraz indywidualne i grupowe zajęcia z Dogoterapii – jako certyfikowany koordynator Dogoterapii. Wykorzystuje w swojej pracy prywatne, obdarzone wspaniałym charakterem psy: Farta (rasy petit basset griffon Vendéen ) i Mozarta (rasy flat coated retriever).

Prywatnie mama uzdolnionego muzyka, miłośniczka zwierząt, podróży i projektantka ogrodów.